Stakende buschauffeurs presenteren petitie aan gedeputeerde bij Provinciehuis
Buschauffeurs uit de hele regio hebben woensdag een petitie aangeboden bij het Provinciehuis aan gedeputeerde Otters - Bruijnen van Mobiliteit. Dit om de cao-onderhandelingen met vervoerders Arriva en Hermes kracht bij te zetten. Chauffeurs komen naar eigen zeggen financieel en emotioneel in de knel door de huidige werkomstandigheden en hopen op een snelle aanpassing in de cao.
(Tekst loopt verder onder de video)
In de petitie eisen de buschauffeurs van de provincie dat de afspraken uit de contracten tussen provincie en busmaatschappijen Arriva en Hermes ook echt gaan nagekomen worden. De chauffeurs willen bijvoorbeeld een loonsverhoging ter compensatie van de prijsstijgingen van tien procent en een koopkrachtverbetering van honderd euro.
Meer vaste contracten
Daarnaast moet volgens hen de werkdruk en het personeelstekort aangepakt worden door middel van vaste aanstellingen en betere contracten. Ook willen de werknemers en vakbond FNV dat er een generatiepact ingevoerd wordt, waardoor 63-plussers minder kunnen gaan werken met behoud van tachtig procent van het salaris en honderd procent pensioenopbouw.
De buschauffeurs legden woensdag het werk neer en zullen dit ook op donderdag en vrijdag doen.