TOP gaat ondanks goede tegenstand met 4-1 onderuit tegen koploper PEC Zwolle
Voor de derde keer op rij heeft TOP Oss een wedstrijd verloren in de Keuken Kampioen Divisie. Tot de 75e minuut leek TOP op een punt af te stevenen door een doelpunt van Rick Dekker, maar uiteindelijk nam koploper PEC Zwolle ruim afstand: 4-1.
In een koud Zwolle had PEC Zwolle in de eerste helft veruit het meeste balbezit. Met goed combinatiespel kwam de thuisploeg tot aardige mogelijkheden in de beginfase. Van den Belt en Kersten hadden de eerste kansjes, maar Bradly van Hoeven werd voor het eerst echt gevaarlijk in de vijfde minuut. Na een bal van Dean van der Sluys pikte de vleugelspeler de bal op, uiteindelijk ging zijn poging niet ver naast het doel van Schendelaar.
PEC Zwolle kreeg daarna nog mogelijkheden, met Lagsir en opnieuw Kersten. In de achttiende minuut had Rick Stuy van den Herik de kans op de 0-1 voor TOP. Na goed werk van Van Hoeven, wist Schendelaar nog een handje tegen zijn poging van dichtbij krijgen. Daarmee voorkwam hij een bijna zekere voorsprong voor de Ossenaren.
Daarna kreeg PEC via Thomas ook een grote kans op de voorsprong, maar zijn schot werd gekeerd door Thijs Jansen. Na 28 minuten was het dan toch raak voor de thuisploeg. Na een goedlopende aanval verloor Rick Stuy van den Herik zijn directe man Taha uit het oog en die kon vrij inkoppen: 1-0 voor PEC. De ruimte die spelers van de thuisploeg in het algemeen kregen, moet interim-trainer Marcel van der Sloot wel hebben gebaard. Met de marge van een goal verschil bereikten beide ploegen de kleedkamer.
In het begin van de tweede helft zocht TOP meer de aanval, maar dat resulteerde nog niet in grote kansen. Van den Berg van PEC kreeg wel een levensgrote kans, nadat Jansen de bal zo inleverde bij het opbouwen. Na goed uitspelen stond Van den Berg oog in oog met Jansen, maar de doelman redde adequaat. Van Eijma kreeg nog een aardige kopkans, maar in de 67e minuut was het echt raak voor TOP.
Na een prima aanval, waarbij Richonell Margaret de voorzet gaf, werkte oud-speler van PEC Zwolle Rick Dekker de bal keurig achter Schendelaar. Hij juichte niet uitbundig, maar juist ingetogen, omdat het dus zijn oude club betreft. PEC Zwolle drong daarna gelijk aan voor een nieuwe voorsprong, maar dat resulteerde nog niet gelijk in grote mogelijkheden.
Een kwartier voor tijd kwam de treffer er wel. Nadat de bal niet goed werd verwerkt door TOP in de eigen zestien, vond invaller Vellios de bal voor zijn voeten. Hij schoot de bal onberispelijk achter Thijs Jansen in het Osse doel. Vijf minuten later lag de verdediging van TOP open, en wist Thy Jansen met een wippertje te verschalken. Huiberts maakte vijf minuten voor tijd nog de vierde, en bepaalde zo de eindstand op 4-1 in het voordeel van PEC.
PEC Zwolle 4 - 1 TOP Oss
Opstelling PEC Zwolle: Schendelaar; Kersten, Beelen, van Hintum; Görlich, van den Belt, D. van den Berg, Lagsir; Thomas, Thy, TahaWisselspelers PEC Zwolle: Zitman, Huiberts, Chirino, Vellios & R. van den Berg
Opstelling TOP Oss: Thijs Jansen; Ilounga Pata, Lorenzo Piqué, Roshon van Eijma, Dean van der Sluys; Rick Dekker, Ömer Gündüz, Rick Stuy van den Herik; Richonell Margaret, Kyvon Leidsman, Bradly van Hoeven
Wisselspelers TOP Oss: Arthur Allemeersch, Delano Ladan, Jonas Clein & Toshio Lake
Doelpunten: Taha, Vellios, Thy & Huiberts (PEC Zwolle), Dekker (TOP Oss)