Udens College vanwege incubatietijd virus week langer dicht voor bovenbouw
Leerlingen van de bovenbouw havo en vwo van het Udens College komen tot en met vrijdag 18 december niet naar school vanwege een oplopend aantal coronabesmettingen.
“We verzorgen de lessen voor havo 4 en 5 en vwo 4, 5 en 6 in die week, net zoals deze week, volgens het reguliere lesrooster op afstand”, zegt directeur Ad van Kemenade.
Het Udens College ging vorige week dicht voor de bovenbouw vanwege een sterk oplopend aantal coronabesmettingen.
Verlengen
De belangrijkste reden om te verlengen is de incubatietijd van het Covid-19 virus. De periode waarin iemand de eerste klachten na een besmetting kan krijgen, is 14 dagen. "Door het hoge aantal besmettingen in de bovenbouw vinden we het verstandig om de bovenbouw voor de volledige incubatieperiode, dus gedurende 14 dagen, gesloten te houden. Op deze manier verkleinen we ook de kans dat leerlingen in de laatste schooldagen voor de kerstvakantie het virus nog oplopen en meenemen naar huis", vertelt Maurice van den Akker, sectordirecteur havo/vwo.
Na kerstvakantie weer naar school
De GGD staat achter dit besluit. De onderbouw van de sector havo/vwo en de gehele sector vmbo blijven open. Na de kerstvakantie komen ook de bovenbouwleerlingen van havo/vwo weer naar school.