Udense Big Band brengt weer Top 2000-nummers ten gehore
De nummers van onder andere Michael Jackson, Johnny Cash en Golden Earring steekt de Udense Big Band eind december in een eigen jasje. De band presenteert dan voor de zesde keer een Top 2000-concert.
De Udense Big Band, die dit jaar 65 jaar bestaat, organiseert het concert in samenwerking met meerdere regionale artiesten als George Blanken, Marleen van de Snepscheut, Suzanne Pasveer, René Habraken en Bart van Gijn, die onlangs in de finale stond van Holland’s Got Talent.
(Tekst loopt verder onder video)
Tijdens de avond komen vele nummers uit de Top 2000 voorbij. “Wij laten de keuze van die nummers deels over aan de artiesten. We nodigen hen uit om er samen met hen een mooie avond van te maken”, aldus Wim Mank, al 51 jaar betrokken bij de Udense Big Band.
“We proberen van alle genres wat te spelen”, vervolgt Mank. “Van Hazes tot U2 en Queen. Daarnaast hebben we dit jaar ook een dansgroep uit Veghel om de hele avond op te leuken. We bieden een ontzettend gevarieerd programma.”
Het is de zesde keer dat de band een concert houdt in Top 2000-stijl. “De Top 2000 is een feest van herkenning aan het eind van het jaar”, zegt orkestleider William Kroot. “Het zijn vaak hits die jarenlang niet meer voorbij komen en op het eind komen ze dan toch nog.”
Veel nummers uit de Top 2000 die de band tijdens eerste concerten gespeeld heeft, komen in het concert van dit jaar niet terug. Toch zijn er nog voldoende nummers over die de band kan opvoeren en dat zijn niet altijd de bekendste nummers. “Er zitten dit jaar een paar verrassende nummers in”, zegt Kroot. “Maar welke? Dat zeg ik niet. Dat moet blijken op de avond zelf.”
Het concert van de Udense Big Band met de regionale artiesten is op vrijdag 30 december in Theater Markant.