Unieke mijlpaal bij voetbalclub Odiliapeel: Al veertig jaar dezelfde hoofdsponsor

Dubbel feest bij RKSV Odiliapeel. Niet alleen viert de voetbalclub het komende seizoen zijn 75-jarig jublieum. Ook heeft het al vier decennia lang onafgebroken het bedrijf Braks Groep als hoofdsponsor.

"Ik weet nog dat we veertig jaar geleden de toenmalige clubvoorzitter ervan moesten overtuigen een sponsor te nemen", zegt Fons Braks van Braks groep. "Er waren twijfels of het überhaupt mocht."

Shirtreclame was lang verboden, maar met de landelijke legalisering op 1 juli 1982 voetbalden de spelers van RKSV Odiliapeel met 'Braks Groep' op hun kleding. En nú  - tientallen jaren later - is dat nog steeds niet veranderd.

(Tekst gaat verder onder video)

Veel ondersteuning

De voetbalvereniging kijkt met met vreugde en trots terug op de samenwerking met Braks Groep. Naar eigen zeggen is de mijlpaal uniek en heeft ze veel ondersteuning gehad aan het bedrijf. "Veertig jaar dezelfde hoofdsponsor? Ik ben het nog nergens tegen gekomen", zegt Wim Althuizen van de clubsponsorcommissie. "Het geeft de binding van Fons Braks met onze vereniging en het dorp aan. Door de jaren heen heeft hij onze club met behoorlijke mate gesteund, onder meer bouwmaterialen voor de accommodatie, waardoor we veel zelf hebben kunnen doen." 

"Ik ben zelf ook in dit dorp geboren en ging regelmatig naar de voetbalclub", zegt Braks. "Het is een van de grootste en belangrijkste verenigingen in Odiliapeel en die moet je behouden. We hebben daarom ons steentje bijgedragen door niet alleen te bouwen en te sjouwen, maar ook door te sponseren."

De nieuwe contracten liggen klaar, dus ik denk dat we nog wel even doorgaan

Fons Braks (Braks Groep)

Speciaal toernooi

Ter ere van het sponsorjubileum heeft de club ook een speciaal toernooi op de agenda. Het jaarlijkse toernooi de PEKA Kroef Trofee dat op de eerste zaterdag van augustus plaatsvindt, zal eenmalig onder de noemer 'Braks Combi Trofee' gaan. "Het wordt een speciale editie", zegt Althuizen. "Daarnaast zullen we tijdens de wedstrijd Fons Braks aan het licht brengen om hem te danken voor het veertigjarig hoofdsponsorschap." 

De samenwerking met Fons Braks leidde er vijftien jaar geleden toe dat de naam van de club officieel werd omgedoopt tot 'RKSV Odiliapeel Braks Groep'. Als het aan Braks ligt, zal die naam niet snel veranderen. "De nieuwe contracten liggen klaar, dus ik denk dat we nog wel even doorgaan."

advertentie Coronacijfers in jouw regio
Markant Uden ondergaat grote metamorfose voor 'spectaculaire' seizoensopening
VERBOUWING

Markant Uden ondergaat grote metamorfose voor 'spectaculaire' seizoensopening

VERBOUWING

Markant Uden ondergaat grote metamorfose voor 'spectaculaire' seizoensopening

Theater Markant Uden bereidt zich voor op het nieuwe theaterseizoen en daarmee krijgt het hele gebouw deze zomer een opfrisbeurt. De foyer is inmiddels voorzien van een nieuw likje verf en er wordt gewerkt aan een nieuwe lift.

Groot stuk heide gaat in vlammen op in Zeeland
BRAND

Groot stuk heide gaat in vlammen op in Zeeland

Opnieuw heeft de brandweer dinsdagmiddag moeten uitrukken voor een brand op een heide bij de Graafsebaan in Zeeland.

Ook de Bossche draak viert het Vuelta-feestje mee
RODE TRUI

Ook de Bossche draak viert het Vuelta-feestje mee

Ook de beroemde Bossche draak op het Stationsplein ontkomt niet aan de feestelijkheden rond de Vuelta, die op 20 augustus de stad aandoet. Burgemeester Jack Mikkers trekt het beeld komende dinsdag een tijdelijke rode trui aan.

Bewoners van crisisnoodopvang in Zeeland vertrekken volgende week naar Limburg
NOODOPVANG

Bewoners van crisisnoodopvang in Zeeland vertrekken volgende week naar Limburg

De 150 bewoners van de crisisnoodopvang aan de Boekelsedijk in Zeeland vertrekken over een week naar Horst aan de Maas in Noord-Limburg. Daar is een identieke opvang gebouwd, met woonunits en een centrale paviljoentent.

Hoge Bomen Festival voor het eerst op Pettelaarse Schans
TRIBUTEBANDS

Hoge Bomen Festival voor het eerst op Pettelaarse Schans

De derde editie van het Hoge Bomen Festival wordt gehouden op een nieuwe locatie. Het festival met internationale tributebands is op 10 en 11 september te vinden op de Pettelaarse Schans in Den Bosch.

Osse kinderopvang Spierings op de vingers getikt na inschattingsfout
KINDERDAGOPVANG

Osse kinderopvang Spierings op de vingers getikt na inschattingsfout

Agrarisch kinderdagverblijf Spierings in Oss is in mei van dit jaar op de vingers getikt omdat er volgens de GGD structureel te veel kinderen aanwezig waren. Om dat probleem snel op te lossen heeft de kinderopvang een aantal contracten op stel en sprong beëindigd. Getroffen ouders reageerden vol onbegrip op dat besluit.

advertentie Coronacijfers in jouw regio
Bewoners van crisisnoodopvang in Zeeland vertrekken volgende week naar Limburg
NOODOPVANG

Bewoners van crisisnoodopvang in Zeeland vertrekken volgende week naar Limburg

De 150 bewoners van de crisisnoodopvang aan de Boekelsedijk in Zeeland vertrekken over een week naar Horst aan de Maas in Noord-Limburg. Daar is een identieke opvang gebouwd, met woonunits en een centrale paviljoentent.

Hoge Bomen Festival voor het eerst op Pettelaarse Schans
TRIBUTEBANDS

Hoge Bomen Festival voor het eerst op Pettelaarse Schans

De derde editie van het Hoge Bomen Festival wordt gehouden op een nieuwe locatie. Het festival met internationale tributebands is op 10 en 11 september te vinden op de Pettelaarse Schans in Den Bosch.

Osse kinderopvang Spierings op de vingers getikt na inschattingsfout
KINDERDAGOPVANG

Osse kinderopvang Spierings op de vingers getikt na inschattingsfout

Agrarisch kinderdagverblijf Spierings in Oss is in mei van dit jaar op de vingers getikt omdat er volgens de GGD structureel te veel kinderen aanwezig waren. Om dat probleem snel op te lossen heeft de kinderopvang een aantal contracten op stel en sprong beëindigd. Getroffen ouders reageerden vol onbegrip op dat besluit.