Unieke mijlpaal bij voetbalclub Odiliapeel: Al veertig jaar dezelfde hoofdsponsor

Dubbel feest bij RKSV Odiliapeel. Niet alleen viert de voetbalclub het komende seizoen zijn 75-jarig jublieum. Ook heeft hij al vier decennia lang onafgebroken het bedrijf Braks Groep als hoofdsponsor.

Vol trots toveren Wim Althuizen van RKSV Odiliapeel en Fons Braks, eigenaar van Braks Groep, de oude contracten tevoorschijn waarmee het in 1982 allemaal begon. Sinds het zetten van de handtekening – nú veertig jaar gelden – zijn de groen-witte spelersshirtjes nauwelijks veranderd.

"Ik weet nog dat we de toenmalige clubvoorzitter ervan moesten overtuigen een sponsor te nemen", zegt Braks. "Er waren twijfels of het überhaupt mocht, een sponsor op voetbalkleding."

Shirtreclame was lang verboden, maar met de landelijke legalisering op 1 juli 1982 voetbalden de spelers van RKSV Odiliapeel met 'Braks Groep' op hun kleding. Het bouwbedrijf is onlosmakelijk verbonden met de club.

(Tekst gaat verder onder video)

Veel ondersteuning

De voetbalvereniging kijkt met vreugde en trots terug op de samenwerking met Braks Groep. Naar eigen zeggen is de mijlpaal ‘uniek’ en heeft ze veel ondersteuning gehad aan het bedrijf. "Veertig jaar dezelfde hoofdsponsor? Ik ben het nog nergens tegen gekomen", zegt Wim Althuizen, lid van de clubsponsorcommissie. "Het geeft de binding van Fons Braks met onze vereniging en het dorp aan. Door de jaren heen heeft hij onze club met behoorlijke mate gesteund, onder meer bouwmaterialen voor de accommodatie, waardoor we veel zelf hebben kunnen doen."

"Ik ben zelf ook in dit dorp geboren en ging regelmatig naar de voetbalclub", zegt Braks. "Het is een van de grootste en belangrijkste verenigingen in Odiliapeel en die moet je behouden. We hebben daarom ons steentje bijgedragen door niet alleen te bouwen en te sjouwen, maar ook door te sponseren."

De nieuwe contracten liggen klaar, dus ik denk dat we nog wel even doorgaan

Fons Braks (Braks Groep)

Speciaal toernooi

Ter ere van het sponsorjubileum heeft de club een speciaal toernooi op de agenda. De jaarlijkse PEKA Kroef Trofee dat op de eerste zaterdag van augustus plaatsvindt, zal eenmalig onder de noemer 'Braks Combi Trofee' gaan. "Het wordt een speciale editie", zegt Althuizen. "Daarnaast zullen we tijdens de wedstrijd Fons Braks aan het licht brengen om hem te danken voor het veertigjarig hoofdsponsorschap."

De samenwerking met het bouwbedrijf leidde er vijftien jaar geleden toe dat de naam van de club officieel werd omgedoopt tot 'RKSV Odiliapeel Braks Groep'. Als het aan Braks ligt, blijft zijn bedrijfsnaam, ook na het heffen van het glas, op het voetbalveld te zien. "De nieuwe contracten liggen klaar, dus ik denk dat we nog wel even doorgaan."

advertentie Banner Mediapresentaties
Den Bosch besluit meer de stem van de woningzoekende te willen horen
Woningnood

Den Bosch besluit meer de stem van de woningzoekende te willen horen

Woningnood

Den Bosch besluit meer de stem van de woningzoekende te willen horen

De stem van mensen die nog geen woning hebben wordt minder goed gehoord dan de mensen die al een huis bezitten. Dat vindt D66 in Den Bosch en dat moet gaan veranderen. Dat bleek dinsdag bij de behandeling van de voorjaarsnota in de Bossche gemeenteraad.

Muze Misse vindt nieuwe presentator
NEW KID

Muze Misse vindt nieuwe presentator

Huub Smit is de nieuwe presentator van Muze Misse. Het muziekfestival uit Oss moest op zoek naar een nieuwe presentator omdat voorgaande presentator Tim Haars er dit jaar niet bij kan zijn.

Twee Bossche initiatieven maken kans op Appeltje van Oranje en 25.000 euro

Update met video

BRUGGENBOUWERS

Twee Bossche initiatieven maken kans op Appeltje van Oranje en 25.000 euro

25.000 euro, een bronzen beeldje dat is ontworpen en gemaakt door Prinses Beatrix en een ontmoeting met Koningin Máxima op Paleis Noordeinde. Dat is waar twee Bossche maatschappelijke initiatieven kans op maken. Zandbewoners en Boefjes en Barista's dingen namelijk mee naar een Appeltje van Oranje.

Stuurknuppel zweefvliegtuig liet los tijdens lesvlucht, blijkt na onderzoek
ZWEEFVLIEGCLUB

Stuurknuppel zweefvliegtuig liet los tijdens lesvlucht, blijkt na onderzoek

Een leerling van de zweefvliegclub in Nistelrode had vorig jaar tijdens een lesvlucht ineens de stuurknuppel in zijn hand, die plots was losgeraakt. Het liep met een sisser af.

Wijnkenner Danny van Lamoen uit Drunen wint NK Blindproeven: ‘ik had dit niet verwacht’

Update met video

WIJN

Wijnkenner Danny van Lamoen uit Drunen wint NK Blindproeven: ‘ik had dit niet verwacht’

25 teams met wijnliefhebbers streden zondag om de titel Nederlands Kampioen Blindproeven. Drunenaar Danny van Lamoen won deze titel samen met zijn teamgenoten Lonneke de Bruijn, Coen Pollaert en Michael de Rooij.

Nieuwe pastoor parochie Heilige Johannes de Doper kreeg 'Brabants welkom'
PAROCHIE HEILIGE JOHANNES DE DOPER

Nieuwe pastoor parochie Heilige Johannes de Doper kreeg 'Brabants welkom'

Jacques Grubben is sinds een maand druk bezig om de 14 kernen van zijn nieuwe parochie te leren kennen. Hij volgt Harald Spiertz op als pastoor van de parochie Heilige Johannes de Doper.

advertentie Banner Mediapresentaties
Stuurknuppel zweefvliegtuig liet los tijdens lesvlucht, blijkt na onderzoek
ZWEEFVLIEGCLUB

Stuurknuppel zweefvliegtuig liet los tijdens lesvlucht, blijkt na onderzoek

Een leerling van de zweefvliegclub in Nistelrode had vorig jaar tijdens een lesvlucht ineens de stuurknuppel in zijn hand, die plots was losgeraakt. Het liep met een sisser af.

Wijnkenner Danny van Lamoen uit Drunen wint NK Blindproeven: ‘ik had dit niet verwacht’

Update met video

WIJN

Wijnkenner Danny van Lamoen uit Drunen wint NK Blindproeven: ‘ik had dit niet verwacht’

25 teams met wijnliefhebbers streden zondag om de titel Nederlands Kampioen Blindproeven. Drunenaar Danny van Lamoen won deze titel samen met zijn teamgenoten Lonneke de Bruijn, Coen Pollaert en Michael de Rooij.

Nieuwe pastoor parochie Heilige Johannes de Doper kreeg 'Brabants welkom'
PAROCHIE HEILIGE JOHANNES DE DOPER

Nieuwe pastoor parochie Heilige Johannes de Doper kreeg 'Brabants welkom'

Jacques Grubben is sinds een maand druk bezig om de 14 kernen van zijn nieuwe parochie te leren kennen. Hij volgt Harald Spiertz op als pastoor van de parochie Heilige Johannes de Doper.