Unieke mijlpaal bij voetbalclub Odiliapeel: Al veertig jaar dezelfde hoofdsponsor

Dubbel feest bij RKSV Odiliapeel. Niet alleen viert de voetbalclub het komende seizoen zijn 75-jarig jublieum. Ook heeft hij al vier decennia lang onafgebroken het bedrijf Braks Groep als hoofdsponsor.

Vol trots toveren Wim Althuizen van RKSV Odiliapeel en Fons Braks, eigenaar van Braks Groep, de oude contracten tevoorschijn waarmee het in 1982 allemaal begon. Sinds het zetten van de handtekening – nú veertig jaar gelden – zijn de groen-witte spelersshirtjes nauwelijks veranderd.

"Ik weet nog dat we de toenmalige clubvoorzitter ervan moesten overtuigen een sponsor te nemen", zegt Braks. "Er waren twijfels of het überhaupt mocht, een sponsor op voetbalkleding."

Shirtreclame was lang verboden, maar met de landelijke legalisering op 1 juli 1982 voetbalden de spelers van RKSV Odiliapeel met 'Braks Groep' op hun kleding. Het bouwbedrijf is onlosmakelijk verbonden met de club.

(Tekst gaat verder onder video)

Veel ondersteuning

De voetbalvereniging kijkt met vreugde en trots terug op de samenwerking met Braks Groep. Naar eigen zeggen is de mijlpaal ‘uniek’ en heeft ze veel ondersteuning gehad aan het bedrijf. "Veertig jaar dezelfde hoofdsponsor? Ik ben het nog nergens tegen gekomen", zegt Wim Althuizen, lid van de clubsponsorcommissie. "Het geeft de binding van Fons Braks met onze vereniging en het dorp aan. Door de jaren heen heeft hij onze club met behoorlijke mate gesteund, onder meer bouwmaterialen voor de accommodatie, waardoor we veel zelf hebben kunnen doen."

"Ik ben zelf ook in dit dorp geboren en ging regelmatig naar de voetbalclub", zegt Braks. "Het is een van de grootste en belangrijkste verenigingen in Odiliapeel en die moet je behouden. We hebben daarom ons steentje bijgedragen door niet alleen te bouwen en te sjouwen, maar ook door te sponseren."

De nieuwe contracten liggen klaar, dus ik denk dat we nog wel even doorgaan

Fons Braks (Braks Groep)

Speciaal toernooi

Ter ere van het sponsorjubileum heeft de club een speciaal toernooi op de agenda. De jaarlijkse PEKA Kroef Trofee dat op de eerste zaterdag van augustus plaatsvindt, zal eenmalig onder de noemer 'Braks Combi Trofee' gaan. "Het wordt een speciale editie", zegt Althuizen. "Daarnaast zullen we tijdens de wedstrijd Fons Braks aan het licht brengen om hem te danken voor het veertigjarig hoofdsponsorschap."

De samenwerking met het bouwbedrijf leidde er vijftien jaar geleden toe dat de naam van de club officieel werd omgedoopt tot 'RKSV Odiliapeel Braks Groep'. Als het aan Braks ligt, blijft zijn bedrijfsnaam, ook na het heffen van het glas, op het voetbalveld te zien. "De nieuwe contracten liggen klaar, dus ik denk dat we nog wel even doorgaan."

advertentie Banner Anac Gecentreerd 26-01-2023
O.S.S.’20 ziet twee doelpunten afgekeurd worden, gaat met punt terug naar huis
VOETBAL

O.S.S.’20 ziet twee doelpunten afgekeurd worden, gaat met punt terug naar huis

VOETBAL

O.S.S.’20 ziet twee doelpunten afgekeurd worden, gaat met punt terug naar huis

O.S.S.’20 is met een punt huiswaarts gegaan op bezoek bij GVV Unitas. De Ossenaren dachten twee keer te scoren, maar beide treffers werden afgekeurd.

Verwarming is al drie jaar kapot, oplossing pas na de winter
GEEN VERWARMING

Verwarming is al drie jaar kapot, oplossing pas na de winter

Het kan nog weken of zelfs maanden duren voordat de bewoners aan de Rijnstraat in Den Bosch uit de kou zijn. Dat blijkt uit een brief van BrabantWonen. De bewoners van zeker acht appartementen zitten al drie jaar lang in de kou: eerst vielen de verwarmingsketels uit en nu zit er lucht in de leidingen. BrabantWonen kan pas na de winter de problemen oplossen.

OJC Rosmalen geeft wedstrijd in twee minuten weg
DERDE DIVISIE

OJC Rosmalen geeft wedstrijd in twee minuten weg

OJC Rosmalen heeft het thuisduel met Hercules verloren. Het team van Willem Leushuis ging met 2-1 onderuit.

Ans Lokhoff ontvangt Zilveren Tomaat voor inspanningen misstanden Weener XL
ONDERSCHEIDING

Ans Lokhoff ontvangt Zilveren Tomaat voor inspanningen misstanden Weener XL

Ans Lokhoff heeft zondagmiddag tijdens de nieuwjaarsreceptie van de SP in Den Bosch de Zilveren Tomaat ontvangen. Jarenlang zette het oud-raadslid zich in voor betere werkomstandigheden bij Weener XL.

Aanrijding op kruising Megensebaan met Osseweg
112

Aanrijding op kruising Megensebaan met Osseweg

Op de kruising Megensebaan met de Osseweg is zondagmiddag een ongeluk gebeurd. Diverse hulpdiensten kwamen op het ongeval af.

Oss weer massaal aan het klunen
CARNAVAL

Oss weer massaal aan het klunen

Oss warmt zich alvast op voor het carnaval over een paar weken. Het centrum was de plaats waar de 37ste editie van het Klunen in Oss plaatsvond.

advertentie Banner Anac Gecentreerd 26-01-2023
Ans Lokhoff ontvangt Zilveren Tomaat voor inspanningen misstanden Weener XL
ONDERSCHEIDING

Ans Lokhoff ontvangt Zilveren Tomaat voor inspanningen misstanden Weener XL

Ans Lokhoff heeft zondagmiddag tijdens de nieuwjaarsreceptie van de SP in Den Bosch de Zilveren Tomaat ontvangen. Jarenlang zette het oud-raadslid zich in voor betere werkomstandigheden bij Weener XL.

Aanrijding op kruising Megensebaan met Osseweg
112

Aanrijding op kruising Megensebaan met Osseweg

Op de kruising Megensebaan met de Osseweg is zondagmiddag een ongeluk gebeurd. Diverse hulpdiensten kwamen op het ongeval af.

Oss weer massaal aan het klunen
CARNAVAL

Oss weer massaal aan het klunen

Oss warmt zich alvast op voor het carnaval over een paar weken. Het centrum was de plaats waar de 37ste editie van het Klunen in Oss plaatsvond.