Veertig sociale huurwoningen in een van de oudste wijken van Uden toegejuicht
De partijen in de gemeente Maashorst waren donderdagavond zeer te spreken over veertig te bouwen sociale huurwoningen in het gebied gelegen tussen de Verduijnstraat, Bosschebaan, Ringbaan-Noord en Peperstraat in Uden.
De woningen komen deels in de woonwijk De Bogerd te liggen, een van de oudste wijken van Uden. "Het is een mooi plan", sprak Bas Keijzer van Maashorst Vooruit over bestemmingsplan De Bogerd in de commissie Ruimte, Economie en Financiën. "Ik ben verheugd dat er een plan ligt. We moeten bouwen, bouwen, bouwen", aldus Gerhard Benneker van Voor de Dorpen, die blij was dat er geen zienswijzen waren ingediend. Ruud Geerders van Gewoon Uden was ook helder. "Er was ooit een wethouder in Amsterdam die zei: 'in gelul kun je niet wonen. Geklets moet ophouden, gisteren had begonnen moet worden.'"
GroenLinks is ook verheugd, maar is ook kritisch omdat de 22 woningen op de locatie reeds zijn gesloopt zonder dat er plannen waren voor een nieuwe bestemming. "We hebben nu gezien 'eerst slopen en dan plannen maken'", sprak Quintin van Zuijlen. Hij hoopt dat de gemeente met een vergelijkbare situatie in Schaijk anders omgaat. Hij pleit daarom voor een korte periode tussen sloop en nieuwbouw.
Excuus
Ook de SP is enthousiast, maar had veel kritiek vanwege de voorgeschiedenis waarbij er bewoners in 2019 uit hun woning moesten, omdat er nieuwbouw zou komen. "Mensen zitten nu drie jaar te wachten in onzekerheid wanneer er eindelijk weer gebouwd gaat worden. Die mensen gaan hier kapot aan", sprak Ton Segers, die vindt dat de gemeente excuses moet maken aan de bewoners. "Want wij zijn verantwoordelijk."
Wooncorporatie Area heeft de start van de bouw na de bouwvak gepland. Segers vindt het van belang dat de bouw zo snel mogelijk begint. "Na de bouwvak is een breed begrip."