'Verhalenwandeling' naar Paalgraven in kader van wereldverteldag
Op 20 maart is het wereldverteldag. Lokaal wordt hier op zondag 5 maart alvast op ingehaakt door IVN Oss met een wandeling met als onderwerp 'verhalen over natuur en landschap'.
De wandeling start om 10.00 uur bij de parkeerplaats aan het begin van de Slabroekseweg bij Schaijk. Daarvandaan wordt er gewandeld naar het archeologisch monument Paalgraven, waar genoeg verhalen te vertellen zijn. Het prehistorisch grafveld bestaat uit een tiental grafheuvels en is met een doorsnede van 36 meter de tweede grootste grafheuvel van Nederland.
De lengte van de wandeltocht is ongeveer 4 km en duurt om en nabij 2 uur. De organisatie raadt iedereen aan om stevige en waterbestendige wandelschoenen aan te trekken.