Verhuizing Opvangcentrum De Maashorst van de baan: ‘straks komen alle dieren op straat’
Bij Opvangcentrum De Maashorst zitten ze met de handen in het haar. De geplande verhuizing vanuit Schaijk naar Oss kan op het laatste moment niet doorgaan en nu dreigen alle dieren in de opvang op straat te komen.
“Ik snap er niets van”, zegt Sharon van Offeren van de opvang. “Alles was in orde en we hoorden dat het allemaal volgens de regels was. Maandag hadden we nog een goed gesprek met de gemeente en nu werd ik gisteren gebeld dat de opvang er toch niet mag komen.” Van Offeren voorziet een groot probleem: “De dierenambulances brengen alle dieren die ze ophalen naar ons toe en die kunnen ze straks nergens meer kwijt. Waar moeten die dan naartoe?”
Verhuizing
De organisatie was al lang bezig met de verhuizing naar een nieuw onderkomen naar de Frankenweg in Oss, vlakbij de huidige opvang in Schaijk. Op 1 juni kregen ze de sleutel van het pand met woonhuis en binnen twee weken zou de verhuizing beginnen. Dat lijkt nu dus van de baan en daarmee dreigt de opvang op korte termijn de deuren te moeten sluiten. Het opvangcentrum is nu dringend op zoek naar een tijdelijke locatie voor de huisvesting van de dieren.
'Op tijd gemeld'
Volgens een woordvoerder van de gemeente Oss was Opvangcentrum De Maashorst al wél eerder op de hoogte. Op 27 juli is er een brief gestuurd dat de vestiging van de opvang volgens het bestemmingsplan niet mogelijk is. Op het gemeentehuis wordt nog nagezocht met wie er maandag nog gesproken is over de stand van zaken.