Vier aanbieders in Den Bosch aan de slag met deelfietsen en deelscooters
Vier verschillende bedrijven gaan vanaf 1 juli nieuwe deelfietsen en deelscooters aanbieden in Den Bosch. De gemeente heeft er een nieuw vergunningstelsel aan gekoppeld dat overlast moet beperken en het gebruiksgemak verbeteren.
GO-Sharing en Bolt gaan aan de slag met ieder 250 elektrische deelfietsen. Felyx en Check mogen allebei 250 elektrische deelscooters rond laten rijden.
Wethouder Roy Geers ziet het als een nieuwe start voor het deelvervoer, nadat eerder GO-Sharing nog moest stoppen met de scooters door het faillissement van een partner: “Met dit aanbod kunnen veel inwoners gebruik maken van een deelscooter of deelfiets. En dat juichen we van harte toe. Het past helemaal in de overgang die we willen maken naar duurzame mobiliteit. Het gebruik van een deelfiets of deelscooter is bovendien een prima alternatief voor korte ritten. En heel gemakkelijk in het gebruik. Dat ervaren steeds meer mensen.”
Duidelijke afspraken
Eerder dit jaar werd al aangekondigd dat er in ieder geval goede afspraken zouden komen via een nieuw vergunningstelsel. Dat moet ervoor zorgen dat deelfietsen- en scooters niet meer overal worden achtergelaten waardoor er ook minder overlast is. Er komen onder meer virtuele dropzones. Dat zijn speciale plekken waar meerdere fietsen en scooters bij elkaar kunnen staan. De vier aanbieders moeten kapotte tweewielers ook op tijd weghalen.
De gemeente wil ook dat het gebruiksgemak wordt vergroot. Dat gaat dan via een app waar de aanbieders hun diensten aan moeten koppelen. Met de app kan de gebruiker de verschillende mogelijkheden voor vervoer zien, waaronder ook het deelvervoer.