Voormalige raadzaal Uden wordt nieuwe trouwlocatie Maashorst
Het zal de charmes van het oude Raadhuis in Uden niet overtreffen, maar de gemeentelijke trouwlocatie voor Maashorst is gevonden. Op de plek van de oude raadzaal van de gemeente Uden zullen vanaf eind dit jaar de eerste huwelijken voltrokken worden.
Voorheen had de gemeente Uden het Raadhuis op de Markt in handen als trouwlocatie, maar de eigenaar van restaurant Oonivoo besloot vorig jaar om het pand zelf te gaan verhuren. Dat leidde tot verontwaardiging in de politiek en de raad gaf de gemeente de opdracht op zoek te gaan naar drie hoogwaardige trouwlocaties. Die zijn echter niet gevonden, omdat de meeste plekken in commerciële handen zijn of een horecabestemming hebben. Het oude Raadhuis in Schaijk viel bovendien ook af, omdat daar nu vluchtelingen worden ondergebracht.
Plaats voor maximaal 70 gasten
De gemeente heeft daarom gekozen voor de voormalige raadzaal van de gemeente Uden. Op dit moment wordt het gemeentehuis verbouwd en op die plek komt het zogenoemde werkcafé, dat door de natuurlijke uitstraling en lichtinval ook geschikt zou zijn voor bruiloften. Die ruimte is bovendien voorzien van faciliteiten voor beeld en geluid, volledig af te sluiten en brengt geen extra kosten met zich mee.
Lees verder onder de foto

Gemeente Maashorst
Het werkcafé biedt qua inrichting en opstelling ook veel mogelijkheden. Zowel een theateropstelling als carré-opstelling is mogelijk. In het eerste geval is er plaats voor maximaal 70 gasten. Bij kleinere huwelijksvoltrekkingen kan door middel van het gebruik van kamerschermen in combinatie met planten een intiemere setting worden gecreëerd.
Saillant detail
De enige kanttekening bij de nieuwe locatie is de beschikbaarheid. Omdat de ruimte ook gebruikt wordt als werkcafé, kan er namelijk alleen getrouwd worden op vrijdagmiddag vanaf 13.30 uur, in het weekend en buiten werktijd. Maar, “dit sluit aan bij de tijdstippen waarop huwelijken meestal worden gepland”, zo stelt de gemeente.