'Waarom ga je zo met een burgerinitiatief om?'
De gemeenteraad van Bernheze was erg enthousiast toen de plannen voor twee burgerinitiatieven werden ingediend. Een paar maanden later blijkt dat de gemeente meer nadelen dan voordelen ziet en niet mee wil werken. Lydia Fraaije, initiatiefneemster van een klimaatbos, is teleurgesteld.
"We stoppen er een heleboel energie in, je krijgt een cadeautje. Waarom ga je er zo mee om? Dat snap ik niet helemaal. Het is demotiverend en jammer voor de hele gemeente", zegt Fraaije.
Het bos moet bijdragen aan de klimaatdoelen, in plaats van bijvoorbeeld windmolens. Uit een notitie blijkt dat het college niet erg warm wordt van de plannen. "Wij hebben nog helemaal niet met het college gesproken", aldus Fraaije. "Ze kennen onze plannen nog niet zo goed, dus we vonden het apart dat je al een mening vormt zonder dat je eigenlijk weet waar het over gaat."
Toen contact werd gezocht met de beleidsmedewerker, kon er geen afspraak worden gemaakt. Fraaije kreeg het volgende te horen. "Je moet er niet zoveel energie in stoppen, want je hoeft er niet teveel van te verwachten. Dat was best wel een domper."
Toch ziet Fraaije nog wel toekomst in de plannen. "We gaan sowieso door. We hebben besloten om door te gaan met dit plan, omdat we het vanuit persoonlijke motivatie belangrijk vinden."