Waterschap verwijdert opnieuw bevergangen uit Maasdijk in Haren
Waterschap Aa en Maas heeft voor de derde keer dit jaar bevergangen verwijderd in de Maasdijk bij Haren. Dat was nodig omdat het talud begon te verzakken.
Dijken zijn voor bevers favoriete plekken om gangen in te graven en nestkamers te maken. Onlangs werden in de dijk drie ingangen onder water gevonden die zo’n 30 meter uit elkaar lagen. De gangen hadden een lengte van 10 en 15 meter.
Om de gangen te kunnen verwijderen moest er een tijdelijke werkbaan worden aangelegd omdat het talud te nat en glad was. Volgens het waterschap gaat het in dit geval om een tijdelijke oplossing. Volgend jaar wordt op dit stuk van de dijk namelijk gestart met het dijkverbeteringstraject Meanderende Maas. De tijdelijke werkbaan blijft tot die tijd liggen, zodat er snel ingegrepen kan worden als de bevers opnieuw gaan graven.
In september heeft het waterschap nog een kunstmatige dassenburcht aangelegd in het gebied. De bedoeling is dat dassen daarvoor kiezen in plaats van in de dijk te gaan graven. Want ook de das vormt een bedreiging voor de stevigheid van de dijk.